Regrese

  Regresní terapie znamená lidsky řečeno VÝLET DO MINULOSTI. Původně to byla léčebná metoda, která vrací ke zdroji traumatu a dokáže ho vyléčit. Mnohem více lidí však podstupuje regresi jako jakýsi výlet do vlastní minulosti za účelem poznání toho, kým byli a utvrzení se v tom, že se opakovaně převtělujeme. Astrologie ukazuje plán současného života, regrese nám ukáže jeho kořeny. Vše co jsme kdy zažili v nás latentně stále žije. V dobrém nás to přitahuje a zajímá, snadno si to, co jsme kdysi uměli osvojujeme a v zemích, kde jsme byli šťastní, se nám líbí. Ve zlém, pokud jsme někde zažili utrpení, tak se toho bojíme, odmítáme to a nelíbí se nám tam. Život coby rostlina liána v nás může zanechat potřebu se o někoho či něco opírat, život dravce zase dává dravost a odvahu, život stádního tvora sklon se držet skupiny a přizpůsobit se, život vůdce smečky sklon vést druhé a věřit si. Naše minulost v nás stále žije. Když nám něco připomene událost, která nás zranila, můžeme se zdánlivě bezdůvodně chovat neadekvátně současné situaci. Odtud plynou např. tak rozšířené fobie z hadů, myší či pavouků, kteří nám v tomto životě nijak neublížili. 

  Léčila jsem děti, které jely na školní výlet do koncentračního tábora a tam si vzpomněly, vyvraždili jim rodinu a ony tam umřely. Zhroutily se. Léčila jsem člověka, který měl problém s časem, byl pomalý a všude chodil pozdě. Našli jsme život hlemýždě. Ostatně téměř všichni našli zvířecí životy a byli velmi překvapení, že zvířata přemýšlí a jsou-li to savci, cítí stejně jako lidé. Myslím, že to navždy změnilo nám všem pohled na zvířecí říši a zacházení se zvířaty. Muž, kterému řekla sestřička na porodním sále "bože ty jsi ošklivej" si celý život myslel, že se nelíbí ženám, protože je ošklivý. Občas se objeví lidé, kteří mají životy na jiných planetách a i v současném životě jsou jiní, i když vypadají jako pozemšťané. Jsou jim blízké moderní technologie a jsou soucitnější a vyzrálejší už jako velmi mladí. Mívají sklon chránit životní prostředí, žít zdravě, léčit se přírodně apod. Zajímavý je fakt, že nepřítel nemusí být nepřítelem, několikrát jsem viděla, že ten, kdo v minulosti zabil je nyní nejlepším přítelem, ale je časté, že nepřátelství, stejně jako láska a přátelství přetrvávají napříč staletími.

  Rodina a blízcí lidé se nikdy nesetkávají poprvé. Jejich životy navazují, stejně jako se ráno probouzíme a stejní lidé jsou kolem nás. Jen ne každý den je posvícení a tak je to i v makro měřítku na úrovni duší. Jeden náš život, je pro nesmrtelnou duši jako jeden její den. Ne každý den se setkáme s každým, koho milujeme a ne každý den se nám děje něco nepříjemného. Některé životy jsou klidné, jakoby odpočinkové, některé bouřlivé a máme toho hodně na práci či na učení. Někdy přicházíme jen něco dožít, prostě jsme to tehdy nestihli a tak je život kratší.

  Viděla jsem neuvěřitelné příběhy, které začaly v jiné době a pokračovaly v současnosti. Příběhy lásky, nenávisti, krádeží, trestů... Dnešní soudy nejsou otázkou spravedlnosti, jsou dozvukem toho, co začalo kdysi. Zdánlivě nevinný prohraje a musí zaplatit i když v současnosti nic neprovedl, ale kdysi ano a nese si to s sebou v horoskopu. Když přijde čas, tak se osud naplní. Nic nezůstane nesplaceno, vše se musí vrátit do harmonie, to je zákon vesmíru.

  Kdo zažil své umírání a následně zrození, ten už nikdy nepochybuje. Vidí, jak nesmyslné je, se trápit odchodem milovaného člověka, kterého prostě jen nějaký čas neuvidí a který žije dál, jen v jiné formě. Kdo je citlivý, vnímá duše bez těla a dokáže s nimi komunikovat. Jsou to ony, stejné jako kdysi, jen pro nás neviditelné, protože žijí v jiné energetické dimenzi, ale nejsou daleko, naopak, mnohdy blíže než si umíme představit a než bychom chtěli.

  V regresi si lze prohlédnout cizí země, procítit, jak jste žili jako boháči i chudáci, muži i ženy, zvířata, rostliny i minerály, lze se setkat s lidmi, kteří již na Zemi nejsou a mluvit s nimi, zeptat se, na co jste se zeptat nestihli. Lze vidět sebe jako staré i se znovu vrátit do dětství. Můžete ronit skutečné slzy nad vyhozeným medvídkem a pochopit, že osudná věta, kterou jste jako čtyřletí pronesli plni bolesti, když vám tatínek umolousaného medvídka vyhodil, že už nikdy nebudete mít kamaráda se naplnila, a vy máte celoživotní problém s tím mít přátele. Regrese vám umožní pochopit, že to, co se vám děje, jste kdysi páchali sami a nechápali, že to může někomu vadit. Nyní je čas si to prožít abyste si to navždy pamatovali a něco takového již nedělali. Pokud jste někomu rozbili rodinu, ztratíte ji. Pokud jste se cítili jako kabrňáci a měli jste dobrý den, když se vám podařilo zcizit co nebylo vaše, budete okradeni, pokud jste podváděli, budete podvedeni, pokud lžete, budou vám lidé lhát... Vesmír má čas a než nám dojde, že dělat jiným co nechceme zažívat sami není moudré, narodíme se ještě mockrát. Cesta ke zmoudření je prostě dlouhá a zmoudření je, oč tu běží.

  Regrese pracuje s pocity a představami, takže racionální a analytičtí lidé, zvyklí věřit pouze rozumu a tomu, na co si mohou sáhnout, mohou mít s tím, se do regrese dostat, problém. Stále jim na pozadí mysli běží, že to není možné, že si to vymýšlejí, jestli kostýmy odpovídají tomu, co se učili ve škole, zdali sedí letopočty a že to nemá logiku. Pravda, logiku takovou, jak jsme zvyklí ji chápat to nemá, jenže věci jsou jinak než nás učili ve škole a než je nám předkládáno, tak nám nezbývá, než na to přijít sami. Jste-li schopni přijmout do svého života tento fakt, pak jsem vám k službám a jste vítaní.