Partnerská poradna

Ne, nebudu vás přesvědčovat o tom, že je třeba trápení s partnerem vydržet, že všude něco je, a co děti atd.

Povím vám, jak je váš partner uvnitř sebe "udělaný", co se mu vlastně líbí a nelíbí, co podvědomě hledá, proč se chová jak se chová a jestli je vlastně v různých oblastech života i povahy kompatibilní. To, že jste se zamilovali ještě není znamením kompatibility, říkejme tomu pragmaticky - chemie, či vzpomínka na jiné životy, kdy tomu tak bylo.

Dnešní svět ctí a vyzdvihuje to nejnižší v lidech, to biologické a materialistické - sex, peníze a moc. Kdo kde ukázal jaké vnady, kdo s kým má poměr, jaký má zadek či prsa, je dnes obsahem hlavních zpráv. Zdá se to už být normální a tak se zamilováváme do těl a nikoli do duší. Nějak zapomínáme na kvality jako zodpovědnost, věrnost, čestnost, poctivost, obětavost, touha po rodině, snaha být dobrým rodičem atd. Tyto kvality jsou ve snaze být "in" často opomíjeny. Jenže těla se mění a tak "už mne nepřitahuje" pak může být důvodem proč jeden z partnerů vyráží hledat vzrušení jinde. Jsme vedeni tak, abychom si mysleli, že život je jen zábava a vzrušení a o to důležité se postará někdo jiný. Zvykli jsme si, že se stále nabízí novinky ve všem a starého a okoukaného je třeba se zbavit. Bohužel se to promítlo i do způsobu, jak přistupuje tato společnost k partnerství. 

Důvodů proč člověk potřebuje partnerskou poradnu je ale rozhodně více. Vztahy dnes nejsou stabilní a nejsou na celý život. Někdy se naopak snažíme zachránit vztah, ale zdá se to dlouhé a snaha marná. V takovém případě opět pomůže astrologie - pozná kdy problém vznikl a jak dlouho bude trvat. Pozná, kým vlastně partner je, co si přišel žít, kam má namířeno a zdali vaše vývojové linie vedou stejným směrem.

Další možností je,  že se milujete, ale vaše cesty jste si nenaplánovali stejným směrem. Každý máte jiného partnera, jinou rodinu a žít spolu je nemožné. Máte-li rádi naději a iluze, pak je to v pořádku a můžete radostně roky snít, doufat a čekat, že se něco stane a partner se změní, rozhodne, vybere si vás.... Chodit na rande je jiné než s někým žít, vychovávat děti a platit složenky. Pokud neradi ztrácíte čas, nervy a slzy, pak je možná dobré pohlédnout realitě zpříma do očí, a poté co zjistíte jak se věci mají, si nechat  v srdci krásnou vzpomínku na milé setkání, případně si ji schovat na jiný život a jít dál sami.

Často také slýchám - jak mohl..., kdyby mne miloval, tak by přece nemohl.... Mohl. On totiž neví co chcete, když mu to neřeknete. Předpoklad, že druzí cítí, myslí a chovají se stejně jako my, je mylný. Pokud jim neřekneme, jak to máme my a co od nich očekáváme, čekáme obvykle na změnu marně. Zejména muži nebývají příliš nadaní na přemítání o skrytých touhách své partnerky, zejména pokud jim tvrdí, že je vše v pořádku a doufá, že na to přijde sám. Důležitost komunikace je v partnerství často zanedbávaná. Věřte, že naznačování nestačí. Jak pravil jeden velmi vzdělaný a tituly zleva i zprava ověnčený muž v mé poradně:  "...my muži potřebujeme krátké a jednoduché věty. Pak to rádi uděláme, ale moc slov - to nezvládáme."

Suma sumárum - pokud partnerovi porozumíte, budete vědět proč se chová jak se chová, můžete se lépe rozhodovat co a jak dál.