Můj příběh

 Můj příběh

Kdo je PhDr. Katherine Koting?

Indigo, astroložka, homeopatka, regresní terapeut, psycho terapeut, alternativní psycholog, autorka knih, přednášek a článků s duchovní a astrologickou tematikou. Více o mně viz kniha Dítě z hvězd.

Moje psychologická dráha začala někdy ve 14 letech, kdy se mi začali líbit mládenci a já začala číst knihy MUDr. Plzáka, neboli – jak na to. Přečetla jsem všechny a pilně aplikovala nabyté poznatky na partnerské vztahy v praxi. Zaujalo mne to natolik, že jsem se rozhodla v tomto studiu po gymnáziu pokračovat. Na filozofické fakultě se nás jednou profesor na psychologii ptal,  jakým směrem bychom se chtěli po skončení studií vydat, a já tehdy řekla: Chtěla bych mít poradnu pro partnerské vztahy“ . A on mi  tehdy odpověděl: „ Děvče, co chcete radit? To se nejdříve musíte alespoň 4x rozvést, mít několik nemanželských dětí, a pak teprve můžete něco radit!“

Cítila jsem se tehdy zhrzená, ale můj život se snažil…nešetřil mne, a tak jsem sbírala zkušenosti  a draze je platila. 

Vdala jsem se z velké lásky, ale u mého  manžela se záhy projevila slabost pro kolemjdoucí slečny. Setrvalý stav života ve třech jsem vydržela 10 let, a pak řekla „Dost!“. Tak si manžel vzal slipy, nechal mi dvě děti a šel. 

Záhy se objevil muž, který se zdál být tím pravým, milovala jsem ho, ale měl již dvě manželky, z toho jednu aktivně, 4 děti a sklon říkat, že šel doprava, když šel doleva. Pracoval jako manažer v mé firmě a byl velmi schopný, jenže žil dva životy, jeden v týdnu se mnou, druhý o víkendech se svými rodinami a měl jiný plán než já. Chtěl získat mou firmu pro sebe. Když to vyšlo najevo, vzal si  aktovku a šel.

Pak přišel architekt. Plachý, nesmělý, odpověděla jsem na jeho inzerát a moje duše zajásala. Konečně, někdo, kdo mi nebude nevěrný, tenhle toho nebude schopen. Omyl. Svedl ho soused.

Další byl zase architekt. Přesvědčil mne, že jsem ta jediná, s níž chce zestárnout. Měl velké plány, jak se vezmeme, předěláme můj dům a budeme žít šťastně až do smrti. Zdržel se půl roku. Nechal mi dluhy, rozestavěný dům, vzal si život  -  a šel. A tady jsem řekla – „Stačilo! Nechci chlapy ani vidět!“

Dalším velkým tématem byla moje maminka.  Nechtěla mít děti, přesto jsem se nedopatřením po 10 letech vnutila a narodila se. Rodila jsem se ale dlouho a maminku to bolelo, a tak mne neměla ráda. Nechtěla mne kojit, dokonce se ani pár prvních měsíců o mne starat. Protože jsem ale byla dítě pro radost, bez problémů, vše šlo, jak mělo, a dokonce lépe než mělo, tak si nakonec dala říct a přijala mne. Maminka byla generál a manipulátor na slovo vzatý. Tatínek byl vysoce postavený a vážený člověk, který řídil mnoho lidí a jeho nadřízený byl už jen pan ministr. Protože ale maminka řídila tatínka,  připadala si logicky rovna panu ministrovi a takové osobě se přece neodporuje. Vážný problém tedy začal, když jsem dospěla  a odmítla  poslušnost si nadále nechat řídit život. Jeden z jejích dvou pěšáků se vzepřel a ona se rozhodla vzpouru potlačit.  Tím  začalo peklo, které  trvalo 20 let. Věci, o nichž si člověk stěží představí, že jsou možné se děly jedna za druhou. Nenaplněná touha manipulovat se zvrtla v zlobu, hrubost, chlad a nenávist. Když tatínek umřel, to, co se zdálo, že nemůže být horší, se stalo horší. Maminka už neměla žádné zábrany  a já už neměla tatínkovu ochranu. Cítila jsem ale, že se nemohu vzdát sama sebe, jakkoli za svou nezávislost zaplatím zřejmě nejvyšší cenu. Zaplatila jsem, oznámila mi, že mne vydědí, ale zůstala jsem sama sebou. A začala jsem se ptát sama sebe -  proč mám kolem sebe takové lidi? Proč se mi to děje?

Když jsem před mnoha lety poprvé navštívila astrologa, zdálo se mi, že na mne mluví cizí řečí. Mluvil o konjunkcích, kvadraturách, lunacích, Vesnách a Chironech a já vůbec netušila, co mi povídá. Popravdě – rozuměla jsem jen jediné větě, ale ta mi přišla asi tak pravděpodobná, jako, že za rok poletím na Mars. Řekl: „ Vy máte ale talent na astrologii! Vy se tím budete živit!„ No a stalo se, jakkoli bych tehdy podepsala, že tohle je holý nesmysl. Cestou domů jsem si koupila knížku o astrologii, abych rozpletla, co mi vlastně povídal, a nastudovala ji. A pak další a další a dnes je tomu 15 let, co pracuji jako profesionální astrolog.

Pochopila jsem díky astrologii, že to, co se mi děje, není moje vina. Není to proto, jak tvrdila maminka - že jsem nesnesitelná , málo uklízím,  špatně vařím, mám moc dětí , či jsem tlustá - jak tvrdil můj manžel, moc hubená – jak tvrdil tatínek milující kypré tvary, moc chytrá - jak tvrdili jiní muži, příliš hloupá - jak tvrdila maminka, příliš atypická - jak jsem si myslela já, či cokoli dalšího. Ne, pochopila jsem, že jsem se s tímto dárkem od vesmíru - mít problematické vztahy, narodila. Bylo to dáno již v okamžiku mého narození. Můj úděl na této planetě měl být jiný než si užívat radovánek, opečovávat manžela, navštěvovat příbuzné a jezdit na dovolené. Toto zjištění bylo sice vysvobozující, nicméně můj život to neřešilo. A tak jsem odpovědi na svá PROČ? hledala dál.

A osud mne dovedl k práci s myšlenkou. Je to již 20 let a to, o čem se dnes mluví víc a víc, bylo tehdy ještě v plenkách. Učila jsem se práci s představivostí, vylaďovala svá přání, čistila své myšlenky, jezdila na semináře do ciziny a snažila se změnit svůj život, ale nešlo to. Jakkoli jsem byla schopna si přitáhnout téměř na počkání přání typu - zaparkovat kdykoli chci, sehnat si růžový svetr s modrými puntíky, získat auto, které má duši – zelený kabriolet s kopretinami apod., s hlavními tématy svého života  jsem nehnula.

A pak mne život dovedl k regresní terapii. Poprvé jsem se s ní setkala, když jsem pro svou klientku, která ke mně docházela na psychoterapii, hledala, jak se posunout dál, protože její problém neměl zdroj v tomto životě. Našla jsem pro ni terapeuta, který se věnoval tehdy ještě neznámým regresím a absolvovala toto sezení s ní. Tato metoda mne fascinovala a já po skončení této seance požádala, abych si to mohla vyzkoušet. V té době jsem byla již poměrně zběhlá v práci s myšlenkou a ve cvičení představivosti, a tak se moje první regrese odehrála naprosto dokonale. Otevřel se přede mnou minulý život s mým manželem a já pochopila všechny souvislosti, viděla jsem životy spojené s mou maminkou a pochopila jsem, že jsem její sokyně již od dob neandrtálců, dokonce jsem se dostala do budoucnosti, kdy jsem se viděla jako babička malé tmavovlasé holčičky.

V tu chvíli mi bylo jasné, že tohle chci dělat. Nicméně trvalo několik let, než jsem se dostala k tomu absolvovat kurzy regresních terapií. Dnes je to již několik let, kdy již pracuji jako regresní terapeut, a mohu říci, že je-li astrologie zajímavá, pak regrese jednou tolik. Vidět, jak vše v našich životech navazuje, jak se znovu a znovu setkáváme, měníme si role, abychom si vyzkoušeli, jak chutná být tím či oním.To, co nás znovu vrací zpět jsou emoce . Pokud máme vůči někomu pocity jiné než lhostejnost, osud nás k němu zase a znova dovede.  Nechceme-li se s někým znovu setkat, pak je třeba dát pocity vůči němu do neutrálu.

Celý můj život byl alternativní. Počínaje experimentální náplní studia na základní škole i gymnáziu, přes vegetariánství, makrobiotiku, živou stravu či biopotraviny v dospělosti, třídění odpadu, praní v ekologických prostředcích či okouzlení eko oblečením. Logickým krokem tedy bylo se začít i alternativně léčit. A tak se stalo, že jsem se jednoho dne probudila s kašlem a pocitem, že chemii už nechci a vyhledala homeopatku.

Jenže paní doktorka mne nechala čekat 6 týdnů, než si na mne udělala čas, a poté, co nastal kýžený den D, tak ve své ordinaci nebyla. Byla tam její asistentka, která se mnou udělala vstupní pohovor. Ptala se na spoustu věcí, jaký mám jazyk, zda spím vlevo či vpravo, jestli se cítím lépe v zimě či v létě atd, ale na důležité věci, jako jsou traumata mého života, se nezeptala. Coby psychologa a regresního terapeuta mne to trochu zarazilo, protože jsem věděla, že právě tyto šrámy na duši jsou na pozadí všech mých fyzických disharmonií, ale nevěděla jsem o homeopatii nic, a tak jsem neprotestovala. Druhý den jsem si měla zavolat a paní doktorka mi prý řekne, jaký lék si mám koupit. Paní doktorka mi skutečně řekla lék a já si ho koupila a kromě něj také knihu o homeopatii. Když jsem si začala studovat lék, který mi předepsala, tak jsem jí okamžitě volala zpět s otázkou, jestli se nespletla, tohle se mne přece vůbec netýká! Tenhle lék vůbec neřeší mé problémy, není mi podobný, já nemám a nikdy jsem neměla symptomy, které se zde popisují a dokonce ani neléčí můj kašel! A tehdy paní doktorka pronesla osudnou větu:
„Jestli se vám to nezdá, tak se můžete léčit sama!“ a já jsem si uvědomila tu spásnou myšlenku. „To můžu!“ Nastudovala jsem knihu, koupila si správný lék, vyléčila si po 6 týdnech konečně kašel a přihlásila se do homeopatické školy. A tady začalo další mé životní dobrodružství. Homeopatie mne naprosto uchvátila, fascinuje mne dodnes a myslím, že víc a víc. Traumata, která mi život přinesl a o nichž jsem si myslela, že je mám do smrti,  jsem si vyléčila za rok a s úctou se dívám, jak mizí potíže i mým pacientům.

Máme možnost svůj život tvořit, ale jsou meze, které zřejmě máme, a ty jsou dané horoskopem narození.  Stále se snažím pozorovat, do jaké míry můžeme svůj osud změnit a do jaké míry ho musíme přijmout. Já jsem přijala  svůj osud  takový, jaký jsem si ho přišla žít, přijala jsem fakt, že jsem tady pro druhé lidi. Netrápím se už věcmi, které mít nemůžu, užívám si ty, které mít můžu. Nicméně stále zkouším, co mohu změnit a vylepšit. Přesto asi nemůžeme zcela změnit objektivní realitu. Pokud jsme se narodili jako cibule, neuděláme ze sebe tvůrčím myšlením mrkev, můžeme ale být tou nejúžasnější cibulí, jaká kdy spatřila světlo světa. Co však můžeme zcela jistě vždy – je změnit  svůj úhel pohledu a místo trápení se si říct – „To se mi líbí!“   Já jsem to udělala.

Pokud vás zajímá více o mně a mém životě coby indigového dítěte, o tom, že mne navštěvují přátelé z vesmíru, chodí si se mnou povídat bytosti bez těla, o mém životě s duchem a jiných zajímavostech, pak si přečtěte knihu Dítě z hvězd. 

podívejte se také na mé stránky  www.navigace-zivotem.cz

 

 

 

 

Astrologický kurz

Dítě z hvězd

Utrápeným ženám ...

Homeopatická první pomoc

Stránky o ASTROLOGII, HOMEOPATII, PSYCHOLOGII, o mých KNIHÁCH, kurzech a myšlenkách

Pro všechny, kdož se probouzejí a tuší, že vše je jinak.